Osnovni cilj siliranja biljaka je očuvanje njihove hranljive vrednosti tokom skladištenja što približnije hranljivoj vrednosti koju su imale pre konzervisanja. Silaža predstavlja konzervisanu zelenu hranu za domaće životinje i ima izuzetno velikog značaja u ishrani visokomlečnih goveda. Siliranje je tehnološki postupak konzervisanja visokovlažnih biljaka namenjenih prvenstveno za ishranu domaćih životinja. Konzervisanje hraniva se vrši pomoću kiselina koje se dobijaju radom bakterija pri mlečno-kiselinskoj fermentaciji.
Stabilizator silaže se namenjen očuvanju hrane za životinje i predstavlja inventivni element u procesu siliranja biljaka (kukuruz, lucerka, raž) u horizontalnim silosima, silo rukavima i rol balama. Pravi veliku razliku u izgledu komercijalne primene aditiva, a važan je pronalazak zbog izbacivanja kiseonika iz silo mase. Vazduh (kiseonik) je glavni uzrok pogoršanja silaže, jer pospešije neželjenu hemijsku i mikrobiološku aktivnost, što dovodi do kvarenja silaže. Ovaj pronalazak se zasniva na bioremedijaciji, jer koristimo bakterije mlečne kiseline koje već postoje na biljkama, bez dodatka inokulanata. Stabilizator silaže ima brojne povoljne efekte na proces siliranja obezbeđujući duži period očuvanja silaže a takođe po potrebi brzo otvaranje silaže posle 15 dana.
Inovativne komponente su organskog porekla , bezbedne za ljude i životinje i odobreno od EFSA EU. Naš proizvod pruža anaerobne uslove za rast i razvoj bakterija mlečne kiseline u silažama sa smanjenim gubitkom hranljivih materija u kratkom vremenskom periodu.
Primena Stabilizatora silaže se prilagođava proizvodnim uslovima svake farme , na potpuno nov i bezbedan način za zdravlje ljudi i životinja i zaštite životne sredine. Sigurno siliranje biljaka bez gubitaka na farmama. Ova inovacija omogućava 50 puta brže izbacivanje kiseonika od tradicionalnih tehnika , upijanje vlage i smanjenje pH vrednosti biljne mase i efikasno očuvanje hranljive vrednosti silaže.